ردکردن این

دستگاه رنگ آمیزی لام: Slide Stainer

در بسیاری آزمایشگاه تحقیقاتی و تشخیصی همانند آزمایشگاه پاتولوژی، آسیب شناسی و غیره برای رنگ آمیزی برش­های بافتی و سلولی از رنگ آمیزی­های عمومی و اختصاصی استفاده می­شود. متداولترین روش رنگ آمیزی که در آزمایشگاه به عنوان رنگ آمیزی عمومی از آن یاد می شود رنگ آمیزی هماتوکسین- ائوزین (H&E) است.

بيشتر سلول ها بي رنگ يا شفاف هستند، بنابراين براي قابل مشاهده شدن بايد رنگ آميزي شوند. تکنيک هاي رنگ آميزي بر دو دسته هستند. رنگ آميزي غير اختصاصي: در اين حالت، انواع سلول ها به يک روش رنگ آميزي مي شوند. رنگ آميزي اختصاصي: در اين حالت، گروه هاي شيميايي يا مولکول هاي خاصي در سلول يا بافت رنگ آميزي مي شوند.

 

مشخصات دستگاه:

از این دستگاه می توان برای رنگ آمیزی طبق تکنیک های رنگ آمیزی پاپانیکولائو PAP (پاپ اسمیر) و رنگ آمیزی هماتوکسیلین – ائوزین H&E  و یا سایر روش های رنگ آمیزی اختصاصی و دلخواه دیگر استفاده کرد. دستگاه دارای 19 عدد ظرف از جنس استیل ضد زنگ (و یا پلاستیکی) می باشد، 3 ظرف برای شستشو و 16 ظرف باقیمانده برای محلول های رنگ آمیزی قابل استفاده است و دارای نگهدارنده (هولدر) لام 4 تایی می باشد. این دستگاه دارای بازوی الکترومکانیکی با حرکت دورانی با سیستم کنترل میکروپروسسوری جهت حرکت و انتقال بسکت محتوی لام ها، درب شفاف جهت جلوگیری از ورود ذرات اضافی و گرد غبار در داخل رنگ ها در حین کار، یک هواکش داخلی برای انتقال بخارات مواد شیمیایی به خارج از دستگاه، یک پنل کنترل برای انجام تنظیمات و برنامه ریزی دستگاه، حافظه داخلی برای ذخیره تنظیمات و برنامه های رنگ آمیزی دلخواه می باشد.

برای دانلود کاتالوگ رنگ آمیزی لام روی لینک زیر کلیک کنید:

فرم ثبت سفارش

رنگ آمیزی لام