ردکردن این

سیستم اسکنر لام: GA-WSS-01

میکروسکوپ تصویربرداری اسلاید(اسکنر لام) که به عنوان میکروسکوپ مجازی (virtual microscopy) نیز شناخته می شود، در واقع فرآیند اسکن کامل یک لام میکروسکوپ و ایجاد یک لام مجازی دیجیتال با وضوح بالا را شامل میشود. این امر معمولاً با گرفتن تعداد زیادی تصویر با وضوح بالا از ناحیه های مختلف نمونه و سپس کنار هم قرار دادن آنها برای ایجاد یک تصویر کامل از نمونه است.

نام دیگر این دستگاه، پاتولوژی دیجیتال (Digital pathology) است. آسیب شناسی دیجیتال یا پاتولوژی دیجیتال به ایجاد و جمع آوری، مدیریت، به اشتراک گذاری و تفسیر اطلاعات آسیب شناسی اسلایدها، در یک محیط دیجیتال اشاره دارد.

میکروسکوپ اسکنر لام تحولی نوین را در سیستم کاری بسیاری از آزمایشگاه ها ایجاد کرده است. نمونه های موجود روی اسلایدهای شیشه ای اکنون می توانند در کمترین زمان ممکن و سریع به فایل های دیجیتالی با وضوح بالا تبدیل شوند. با ذخیره و دسترسی به این لام های مجازی و با استفاده از نرم افزار مدیریت اسلایدها، به راحتی می توان آنها را تجزیه و تحلیل کرد و همچنین اشتراک گذاری این دیتاها با همکاران، متخصصان، دانشجویان و … در هرکجا و در هر بازه ای از زمان از طریق اینترنت امکان پذیر خواهد بود.

سرویس آسیب شناسی دیجیتال، پاتولوژیست ها را قادر می سازد تا با شفافیت و ثبات بیشتر، با صرف زمان اندک و از راه دور، با یکدیگر همکاری و نمونه های مورد بررسی را ارزیابی کنند. 

این در حالی است که در صورت عدم استفاده از پاتولوژی دیجیتال، آسیب شناسان علاوه بر اینکه مدت زمان بیشتری را صرف تصویربرداری یا بررسی نمونه زیر میکروسکوپ خواهند کرد، از سایر مزایای این سیستم نیز بی بهره خواهند بود.

برخی از کاربردهای سیستم اسکنر لام: 

  • موسسات تحقیقاتی و آزمایشگاه های تشخیص پزشکی 
  • مراکز پاتولوژی و تله پاتولوژی (telepathology)
  • مراکز مرتبط با آموزش پزشکی و انتشار تحقیقات پزشکی

برای دانلود کاتالوگ این دستگاه روی لینک زیر کلیک کنید:

فرم ثبت سفارش

دستگاه توالی یاب پارسک